Neee, zar opet?! More, bazen, ljeto i... INFEKCIJA MOKRAĆNOG MJEHURA!
Drage moje, pričajmo o toj muci koja vas pogodi svaki put kada se ne presvučete u suhi kupaći kostim u roku od pet sekundi ili sjedite na hladnoj podlozi pune dvije minute. Kako je to, dovraga, moguće?! I to uvijek ljeti?!
A bila sam tako oprezna!
„Pa nisam toliko neodgovorna“, govorite same sebi dok lutate kroz ideje gdje ste i ovog puta pogriješile. Sve ste napravile kako treba, jer već znate kako i što - majka vas je svemu naučila. Mahnito se presvlačite u suhi kupaći kostim; čim zapuše malo vjetra, već pokrivate leđa i bubrege; zimi se osjećate kao osnovnoškolka koja pod hlačama nosi debele hulahopke; vaša higijena je tip-top; koristite sve moguće ljekovite čajeve... Samo što niste pitale zvijezde što bi, dovraga, trebale učiniti da vam se upale mjehura više ne ponove!
Odmah se presvučete u suhi kupaći, ne pijete hladna pića, a upala je i dalje tu. NISTE JEDINE!
Niste same – svima nam se to događa
Najgore je ljeti, baš kad poželimo bezbrižno skakutati. Čak i za vrijeme menstruacije! Ali, znate što? Niste jedine. Upala mjehura pogađa gotovo sve žene. Imamo tu "sreću" da nam je mokraćna cijev (cijev kroz koju teče mokraća iz mokraćnog mjehura) kraća nego kod muškaraca. Kraća uretra znači da bakterije imaju lakši put i kraći put prema gore – izvana do vašeg mjehura. A povrh svega, statistike pokazuju da su upale najčešće kod mlađih žena generativne dobi. Sjajno, zar ne? Kao da već sada nemamo previše problema same sa sobom!
“Što sam opet krivo napravila?”, “Pa ne radim ništa što bi moglo biti razlog tome!”, “Dečko će polako pomisliti da izmišljam...” - Hej, niste vi krive! Ako ne znate u čemu je problem, onda ga ne možete niti riješiti. Drage moje, glavu gore, imamo rješenje za vas.
Što uopće znači upala mjehura?
Upala mokraćnog mjehura jedan je od blažih oblika upale mokraćnog sustava, koja je inače jedna od najčešćih bakterijskih infekcija. Uzrok upale mokraćnog mjehura je bakterija E-coli, koja se prirodno nalazi u našim crijevima. Ponekad nas pogađaju i druge bakterije, rijetko čak i gljivične infekcije. Bilo koji dio može biti zahvaćen; bubrega, mokraćovoda, uretre ili mjehura, no daleko najviše upala nastaje u mjehuru.
Ako upalu mjehura ne izliječite i ne zaustavite na vrijeme, može doći do ozbiljnijih problema. Dapače, upala se može proširiti od urinarnog trakta do bubrega, a pritom jedna bezazlena upala može prerasti u kronične upale koje traju više godina i koje je mnogo teže kontrolirati.
Kada se javlja cistitis? Nama ženama se upale često javljaju nakon intimnog odnosa, nakon kupanja u moru ili bazenima, kada smo prehlađene, kada nam padne imunitet,...
Objasnit ću vam kako si možete pomoći da se upala ovog ljeta ne ponovi. Jer zaslužujete bezbrižan odmor!
Zovem se Petra Kordež, savjetnica sam za prehranu i voditeljica obiteljske trgovine Carnium Botanicals. Moja misija je pomoći ljudima da žive zdravijim, opuštenijim i energičnijim životom.
Niz godina savjetovanja i individualnih klijenata doveli su me do spoznaje da uvijek moramo otkriti uzrok bolesti i otkloniti ga. Liječenjem simptoma gasimo trenutnu vatru koja se, međutim, vrlo brzo ponovno rasplamsati.
To je osobito vidljivo kod infekcija mokraćnog sustava i liječenja antibioticima.
Sve što znam o infekcijama mokraćnog sustava, zašto nastaju i kako ih spriječiti, istražila sam sa zanimanjem i stručnošću. Želim vam pomoći da se učinkovito riješite problema s ponavljajućim upalama, bez straha i panike od bolova u trbuhu i peckanja pri odlasku na wc dok traje vaš godišnji odmor.
Brzo prepoznavanje je ključno! Koji su znakovi upale mjehura?
Kada postane zbilja teško, više ne možete poricati ili ignorirati upalu. Problem je u tome što kad je već zaista loše, nema druge opcije nego piti antibiotike. Ali ako se cijela stvar ponavlja i svakih nekoliko mjeseci morate uzimati antibiotike, dugoročno ćete svojem organizmu napraviti više štete nego koristi. U medicini se općenito smatra da je rano prepoznavanje i otkrivanje različitih bolesnih stanja ključno. A tako je i s upalom mjehura. Ako na vrijeme prepoznate znakove, možete si pomoći i bez antibiotika.
Prvi znakovi upale mjehura
Ako niste previše pažljive prema svom tijelu i onome što se u njemu događa, možete previdjeti prve, vrlo blage znakove ili ih čak zamijeniti za neku drugu neugodnost. Ako se često susrećete s upalama mjehura, onda je dobro obratiti pozornost na ove, prve znakove upozorenja:
- Neugodan osjećaj tijekom mokrenja
- Lagano štipanje "tamo dolje"
- Lagano bolan, napuhnut trbuščić praćen blagim grčevima
- Idete na WC češće nego inače
Očigledniji znakovi upale mjehura
Kada se pojavi upala mokraćnog mjehura, teško da možete zanemariti znakove, jer se već osjećate vrlo neugodno u svom tijelu. Znakovi su sljedeći:
- Peckanje i bol tijekom mokrenja
- Stalno vas gura prema wc školjki, a onda popiškite samo koju kap
- Urin tamnije boje, neugodnog mirisa
- Već možete imati prve kapi krvi u mokraći
- Boli vas trbuh u donjem dijelu, napuhnuti ste
- Umor i iscrpljenost
- Blaga groznica
Kad je jako loše
Već srednji stadij obično je "zreo" za antibiotike. No, ako vas napadne jako teška upala mjehura, ne preostaje vam ništa drugo nego odmah otići liječniku. Ponekad stvar eskalira jer niste na vrijeme nešto poduzeli – a onda opet stvar eskalira iz ničega do jako teške upale u jednoj noći. Ovisi o vašem tijelu i imunološkom sustavu. Znakovi vrlo teške upale su:
- Vrlo jaki bolovi u donjem dijelu trbuha, grčevi
- Povišena tjelesna temperatura, može biti i do 40 stupnjeva Celzijusa!
- Očigledna krv u mokraći
- Vrlo bolno, gotovo nepodnošljivo mokrenje
- Urin neugodnog mirisa, promijenjene boje
- Popratni proljev i crijevni grčevi
- Od svega toga možete i ležati nekoliko dana
Vaši SoS koraci za svaki dan
Vjerujem da vam je već pun kufer rješenja. Kako ne biste morali nagađati što vam zapravo može pomoći, a što je samo "priča", prilažem popis koraka za otklanjanje problema s upalom mjehura.
#01
Pijte tone tekućine
Znam - ovo vam se čini kao osnovni savjet koji čujete uvijek i svugdje, za sve. No kod upale mokraćnog mjehura još je važniji dovoljan unos tekućine. Svaki put kada ispraznite mjehur, također ispirete neke od bakterija koje lutaju oko mjehura. Pijte mlaku tekućinu (sa prehladnom opet niste ništa napravili). U principu, trebali biste piti oko 3 litre tekućine dnevno - ali kada imate upalu mjehura, možete piti puno više!
#02
Stopala bi vam uvijek trebala biti topla
Ljudi se u kontekstu tjelesne konstitucije dijele na "tople" i "hladne". Mi s "hladnim" tijelom volimo toplinu, ali smo istovremeno skloniji infekcijama mokraćnog mjehura i mokraćnih puteva. Ako bolje pogledate, otkrit ćete da postoji veza između hladnih stopala i upala mjehura. Nemojte se ohladiti! Čak ni ljeti.
#03
Odmah se presvucite u suhi kupaći kostim
Majke su nam govorile da se presvučemo u kupaće kostime. I stvarno će biti nešto od toga. Mokri kupaći kostimi hlade vaše genitalije i čine vas podložnijim dodatnim infekcijama. Vjerojatno ste već primijetile da ste, ako nosite mokar kupaći kostim, stalno pod pritiskom. Dakle – bez rasprave – presvucite se u kupaći kostim čim izađete iz vode!
#04
Ne mokrite tijekom kupanja!
Ljeti je najzgodnije skočiti u more i isprazniti pun mjehur. Srećom, to ne radimo u bazenima. U svakom slučaju, barem mi koji smo skloni upalama nikako ne bismo smjeli mokriti u vodu. Tada vam je mokraćna cijev otvorenija i kada prestanete mokriti, možete "povući" malo vode. Na taj način bakterije i mikroorganizmi iz vode vraćaju se u mokraćnu cijev. Ako ipak morate mokriti u more, sakrijte da se ništa ne vidi tako da se malo smočite, zatim stanite u visini bedara i pomokrite se.
#05
Nemojte se suzdržavati kada ste pod pritiskom
To se odnosi na obje potrebe – i velike i male. Nemojte čekati da dođete kući ili do sljedećeg bara. Kad vas tjera na WC, razmislite o potrebama svog tijela. Ako prečesto zadržavate vodu u mjehuru, struktura mjehura počinje se mijenjati i postaje osjetljivija na infekcije.
#06
Što manje slatkiša, kave, alkohola
Deserti, čokolade i peciva nemaju posebnu hranjivu vrijednost za vaše tijelo. Uz proizvode od bijelog brašna, gazirana pića, mesne prerađevine, slane grickalice i alkohol, šećer stvara kiselu sredinu. Potonje ne samo da je povoljnije za razvoj virusa i bakterija, već i slabi vaš imunološki sustav. Sve navedeno (alkohol, kava, slatkiši) dodatno iritira vaš mjehur i time povećava mogućnost upale.
#07
Izbacite sve agrume iz hrane!
Što?! Ne mogu limunadu, sok od grejpa ili svježe cijeđene naranče? Ne, draga ženo, ne. Barem ne kada imate posla s upalama mjehura. Agrumi iritiraju stijenku mokraćnog mjehura, stoga se bakterije još lakše nastanjuju u njemu. Agrumi su odlična podrška imunološkom sustavu kada nemate problema s mjehurom. Ali kada dođe razdoblje upale, bolje je odustati od njih.
#08
Idite na WC odmah nakon odnosa
Naše "cvijeće tamo dolje" mnogo je osjetljivije nego što mislimo. Čak i ako imate stalnog partnera, to je još uvijek drugo biće, drugi sustav mikroorganizama, drugi bakterijski svijet. Kada dođe u kontakt s vašom vrlo osjetljivom sluznicom može se svašta dogoditi. Vaše tijelo zna kako se očistiti, ali mu morate pomoći. Stijenke naših genitalija su propusne, a ono što se događa u vašoj intimi vrlo utječe na vaš mjehur. Stoga bi svatko trebao isprazniti mjehur odmah nakon odnosa – čak i ako ne osjećate potrebu za odlaskom na WC. Ali ako tijekom odnosa osjetite želju, i tada idite na WC. Nema suzdržavanja, nema srama – to je vaše tijelo i vaš mjehur!
#09
Jastuk za grijanje je vaš najbolji prijatelj
Mokraćni mjehur je dio tijela koji voli toplinu. Kad vas počne napadati upala ili ste imali naporan dan, možete podupirati trbuščić i organe u njemu s malo topline. Napunite termosicu vrućom vodom i priuštite si nekoliko minuta maženja i grijanja.
#10
Čajevi pomažu
Postoje čajevi i biljke koje djeluju kao diuretici i protuupalni agensi koji podržavaju zdravlje vašeg mjehura. Vjerojatno vam je poznat takozvani "ursi čaj" koji je potpora u liječenju upale mjehura. Jedini problem je što mnogima od nas nakon pijenja ovog čaja bude muka (možete i povraćati). Za oblike biljaka koji su pogodniji za želudac, možete napraviti vlastite mješavine nekih od ovih biljaka: kopriva, lišće breze, lišće stolisnika, majčina dušica.
#11
Stranica s tamponima i ulošcima od umjetnih materijala
Tamponi nikad nisu najzdravija odluka za ženu. Razumijem da ih je ponekad teško izbjeći – posebno tijekom sportskih aktivnosti i kupanja/plivanja. No, ako ste skloni upalama mokraćnog mjehura ili gljivičnim oboljenjima, onda ćete se s njima nažalost morati oprostiti. Tamponi zatvaraju izlaz iz rodnice i tako zadržavaju sve one bakterije u tijelu koje bi se inače prirodnim putem izlučile iz vas. Također se čini kao da tamo dolje ništa ne "diše" kada koristite tampone. Ponekad zaboravimo na njih i onda ih ne mijenjamo po nekoliko sati, a za to vrijeme veselo rastu dodatne bakterije. Ista stvar se događa i s ulošcima punjenim gelovima i drugim umjetnim materijalima - izrazito iritiraju osjetljivu kožu i sluznicu. Stoga je bolje koristiti perive jastučiće ili pamučne jastučiće. Menstrualna čašica također vam može poslužiti.
#12
Donje rublje se pere na 60 ili 90
Nažalost, gaćice koje perete na niskoj temperaturi i dalje će biti pune bakterija. Kako biste ih uspješno isprali s rublja, perite ga na najmanje 60 Celzijevih stupnjeva, najbolje na 90. Osim toga, sintetika nema što raditi na vašim najnježnijim dijelovima tijela. U sintetičkom je lanu... pa, kao u zatvorenoj plastičnoj vrećici! Ništa ne diše i stvara se idealno vlažno i vruće okruženje za razvoj mikroorganizama. Preferira pamuk i druge prirodne materijale.
#13
Spavanje bez gaćica
Ne samo da ćete ojačati odnos s golotinjom svog tijela, već će vam biti zahvalni i mikrobiota mokraćnog mjehura i vagine. Noću neka se vaše tijelo potpuno opusti, odahne, obnovi - bez odjeće. Ako vam je hladno, samo obucite spavaćicu. Ne dopustite da vas išta pritisne, veže ili stvori "zagušljivo" okruženje (što se događa u uskim gaćicama).
#14
Prirodni sapuni, umjerena higijena
Delikatna rasprava - osobna higijena, zar ne? Neke djevojke peru previše, druge premalo. No, čini se da kada se susretnemo s svrbežom, peckanjem i upaljenim mjehurom, počnemo pretjerivati sa sapunima, antibakterijskim pripravcima, čak i dezinficijensima. Varate se ako mislite da ćete si učiniti uslugu pranjem 5 puta dnevno agresivnim proizvodima. Neka vas vodi "zdrav razum". Koristite prirodne sapune koji su nježni za vašu vaginalnu mikrobiotu.
#15
Brisanje "od naprijed prema nazad"
Svaki liječnik će vam reći da je jedna od prvih uputa kod upaljenog mjehura brisanje od naprijed prema natrag. Što to znači? Kada idete u kupaonicu (pogotovo kada morate), možete prenijeti crijevne bakterije na druga mjesta ako se brišete u krivom smjeru. oprezno.
#16
Preuske traperice nisu dobre za vas
Slično sintetičkom donjem rublju, preuska odjeća može pogoršati stanje. Nijedan dio tijela ne može se osjećati dobro ako je istegnut, stisnut i ne može se slobodno kretati i disati. Ako vam se intimni dijelovi neprestano trljaju o preuske traperice, a mjehur vam je zaleđen kao sardina, problemi će se nažalost uvijek iznova vraćati.
#17
Kad su crijeva zadovoljna, sve je lakše!
Najvažniji korak je uhvatiti se u koštac s problemom iznutra prema van. U tijelu je sve povezano u jedan veliki origami. A susjed vaših ženskih dijelova su crijeva. Kad mu "trava zazeleni", "procvjetat" će i vaš ženski teritorij. Her Biotic mješavinom (o kojoj ćete saznati u nastavku) istovremeno brinete o oba susjeda - crijevima i ženskim dijelovima tijela. Posebno se preporučuje uzimanje mikrobioloških kultura kada se morate podvrgnuti liječenju antibioticima. Antibiotici doslovno ubijaju sve bakterije – i loše i dobre. I tvoja želuca se prilično muče u ovom scenariju.
#18
D-manoza bi uvijek trebala biti pri ruci
D-manoza je jedna od onih stvari koje bi svaka žena uvijek trebala imati u svojoj kućnoj ljekarni! Njime možete učinkovito "otjerati" upalu mokraćnog mjehura kada je još u ranoj fazi i podržati liječenje antibioticima, ako su vam potrebni. To je jednostavan šećer koji se nalazi u brusnicama, borovnicama, kupusu, brokuli i drugim biljkama. Mala količina se metabolizira u tijelu, a većina se brzo izluči urinom. D-manozu mogu konzumirati i dijabetičari jer ne povećava razinu šećera u krvi.
Visokokvalitetna D-manoza neizostavna je pomoć kod upale mjehura. Bakterija E.coli, koja najčešće uzrokuje upalu, veže se na molekulu D-manoze u mjehuru te se zatim jednostavno i prirodno izlučuje mokraćom. Učinak se osjeti nakon 24 sata.
Vaše tijelo je stvoreno za užitak!
Istina je – ako vas stalno nešto peče i boli, onda možete poprilično zaboraviti na zadovoljstvo. Ali zapravo, tvoje lijepo, nježno, ženstveno biće stvoreno je za maženje. Samo jedno morate naučiti - kako poduprijeti svoje tijelo da procvjeta kao proljetna livada.
Ljetni užitak, kupanje, skakanje i samopouzdanje u svojoj intimi - sve će vam se to vratiti. I to vrlo brzo!
Upoznajte Her Biotic i D-manozu! Dva proizvoda, koja su napravile žene za žene i koja su impresionirala žene poput vas diljem Europe.

















Her Biotic & D-manoza
Set za vašu kućnu apoteku, vaš pomoćnik u slučaju upale mjehura i najbolja podrška u prevenciji i liječenju!
Her Biotic
Her Biotic je jedinstvena mješavina iznimnih sastojaka koji podržavaju dobrobit žena. U Her Biotic pažljivo smo pomiješali 6 sojeva (mikrobioloških kultura) koje naša ljupka tijela vole i pomažu u "otklanjanju" ženskih tegoba. Mikrobiološke kulture dokazano obnavljaju crijevnu i urogenitalnu mikrofloru te djeluju antimikrobno. Proizvod sadrži i hranu za mikrobiološke kulture (fruktooligosaharide), ekstrakt brusnice i D-manozu (par koji je najbolji prijatelj našeg mjehura).
BRUSNICA
Glavna zvijezda mikrobioloških kultura za žene je ekstrakt brusnice koji se smatra prirodnom zaštitom urinarnog trakta. Brusnice su riznica vitamina, minerala i dijetalnih vlakana. Sadrži najviše vitamina C koji mu daje kiselkast i gorak okus. Osim vitamina C, prisutni su vitamini A, B1, B2, B3 i K. Naravno, bogata je i mineralima poput natrija, kalija, kalcija, magnezija i fosfora. Zbog sadržaja antocijana i proantocijanidina, brusnice pomažu u obnovi stanica. Zbog upravo točne količine natrija i kalija ubrzava cirkulaciju krvi. Blagotvorno djeluje na probavu i sprječava upale mokraćnih puteva zahvaljujući tvari koja sprječava lijepljenje bakterija na stijenku mokraćnog mjehura.
6 pažljivo odabranih mikrobioloških sojeva koji se brinu za:
- Snažan imunološki sustav i opću otpornost (probiotički sojevi Bifidobacterium i Lactobacillus Rhamnosus)
- Prevenciju i ublažavanje upala u crijevima (Lactobacillus Plantarum, Fermentum i Reuteri)
- Uravnoteženu intimnu floru (Lactobacillus Acidophilus)
- Zaštitu od upale urogenitalnog trakta (Lactobacillus Rhamonsus)
- Reguliranu probavu i uravnoteženu crijevnu mikrobiotu (Bifidobacterium, Lactobacillus Plantarum, Lactobacillus Acidophilus)

D-manoza
Kada je riječ o upalama mokraćnog mjehura i drugih dijelova mokraćnog sustava, D manoza je u prvoj liniji. Kao što je gore spomenuto, to je jednostavan šećer koji se nalazi u brusnicama, borovnicama, kupusu, brokuli i drugim biljkama. Djeluje tako da se veže na bakteriju E.Coli, koja je najčešći uzročnik infekcija mokraćnog mjehura. Ovaj se veže na D-manozu i odmah se izlučuje zajedno s njom iz mjehura.
Učinak se osjeti nakon 24 sata!

MNOGE ŽENE SUSREĆU SE S INFEKCIJOM UROGENITALNOG PODRUČJA
Posebna ponuda

Her Biotic + D-manoza
-10% povoljnije

2x Her Biotic
+ 1x D-manoza GRATIS
Upotreba, način čuvanja, sastojci i upozorenje
Upotreba:
Uzeti 1 kapsulu dnevno. Preporučamo konzumaciju u večernjim satima, pola sata ili sat nakon večere, nikako na potpuno prazan ili potpuno pun želudac.
Čuvanje:
Proizvod čuvati na suhom i hladnom mjestu te ga ne izlagati izravnoj svjetlosti i toplini.
Pakiranje:
30 kapsula u pakiranju.
1 kapsula sadrži:
Mješavina mikrobnih kultura: 150 mg - 5 milijardi CFU: Lactobacillus fermentum, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus reuteri, Bifidobacterumbifidum, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus bifidum, Lactobacillus plantarum
Ekstrakt brusnice i D-manoza prah: 250 mg
Fruktooligosaharidi: 25 mg
Natrij: 5 mg
Kapsula (hidroksipropilmetil celuloza biljnog podrijetla)
Upozorenje:
Preporučeni dnevni unos ne smije se prekoračiti. Konzumacija dodatka prehrani preporučuje se u sklopu raznolike i uravnotežene prehrane te zdravog načina života. Dodatak prehrani nije zamjena za uravnoteženu i raznovrsnu prehranu. Ako ste preosjetljivi, alergični na neki od sastojaka ili koristite lijekove na recept, posavjetujte se sa svojim liječnikom prije upotrebe. Čuvati izvan dohvata djece! Nakon otvaranja proizvod dobro zatvoriti, čuvati na suhom i hladnom mjestu te ne izlagati izravnoj svjetlosti i toplini. Tijekom proljeća i ljeta proizvod možete čuvati u hladnjaku.
žena osjeća prve rezultate u prvih nekoliko dana
primjećuje smanjenje nadutosti i bolova u trbuhu unutar jednog mjeseca
ima manje menstrualnih grčeva
govori o povlačenju infekcija intimnog područja i upala mokraćnog mjehura
Naručite Her Biotic mješavinu mikrobioloških kultura i uvjerite se u njenu učinkovitost 100% bez rizika.
Želim da vam iskustvo kupnje Her Biotic proizvoda ostane u dobrom sjećanju.
Također želim da naše proizvode naručite bez sumnje ili brige o gubitku novca. Ne želimo da kupljeni proizvod završi na polici kod kuće i da od njega ne bude nikakve koristi za vas.
Upravo zbog toga vam nudimo 30-dnevnu garanciju povrata novca.

Kako funkcionira garancija zadovoljstva?
1.
Her Biotic kapsule su mješavina mikrobioloških kultura kojima je potrebno neko vrijeme da počnu djelovati. Za prve vidljive rezultate morate ih uzimati barem mjesec dana.
Ukoliko nakon prvog mjeseca ne primijetite poboljšanje, naš tim vam stoji na raspolaganju za sva pitanja i pomoć.
2.
Ukoliko i dalje niste zadovoljni rezultatima, vratit ćemo vam puni iznos kupnje.
Ako vas Her Biotic ne impresionira ili vas razočara u roku od 30 dana, jednostavno nas nazovite na broj 01 777 6032 ili nam pošaljite e-mail: info@carniumbotanicals.hr.
Dobit ćete upute gdje vratiti svoju narudžbu. Nakon što primimo vašu narudžbu, vratit ćemo vam iznos kupnje.
Da, čvrsto vjerujem - kupnja Her Biotic kapsula jedna je od vaših najboljih odluka.
NARUČITE POJEDINAČNE PROIZVODE

Her Biotic

D-manoza
KAKO KONZUMIRATI
HER BIOTIC I D-MANOZU?
Prevencija:
Uzmite 1 Her Biotic kapsulu dnevno.
Kombinacija 6 odabranih sojeva mikrobioloških kultura brine se za ravnotežu vaše crijevne i intimne flore. Dodani ekstrakt brusnice štiti zdravlje urinarnog trakta i sprječava upale urogenitalnog trakta.
Prvi znakovi upale mjehura
(pečenje pri mokrenju, bol u trbuhu):
Uzmite 1 Her Biotic kapsulu dnevno. Uzmite 1 kapsulu D-manoze svaka 2-3 sata tijekom 3 dana.
D-manoza je jednostavan šećer koji sprječava bakterije u mjehuru i urinarnom traktu da se zalijepe za stijenke i izazovu upalu. Pomaže bržem i učinkovitijem ispiranju bakterija iz tijela. Ne zaboravite piti puno tekućine!
Kronična upala
(stanje se ne popravlja nakon nekoliko dana):
Otiđite liječniku i po potrebi počnite uzimati antibiotik.
Istovremeno konzumirajte 2 kapsule Her Biotic dnevno jer na taj način podupirete i uspostavljate ravnotežu u crijevnoj i intimnoj flori.
Upozorenje: Mikrobiološke kulture Her Biotic uvijek se uzimaju najmanje 2 sata nakon uzimanja antibiotika.
Pazite da ne upadnete u začarani krug kroničnih upala!
Problem s infekcijama mokraćnog mjehura i vaginalnim infekcijama je taj što se često ponavljaju ako ne uklonite uzrok. Problem se može ponavljati godinama i godinama zaredom, a vi polako postajete otporni na antibiotike i izlažete svoje tijelo sve većem stresu. Zato morate što prije djelovati i pridržavati se protokola konzumiranja onih stvari (i suplemenata) koje svestrano i dugoročno jačaju vaš organizam.
Ako ne uspijete suzbiti upalu u korijenu, osjetit ćete peckanje pri mokrenju, bolove u trbuhu i česte odlaske na WC. Prije ili kasnije morate otići liječniku koji će vam propisati antibiotike. Već nakon nekoliko dana osjećate olakšanje jer se upala konačno povlači.
Za to vrijeme, dok se antibioticima liječi infekcija urinarnog trakta, u crijevima se stvara kaos. Crijevna flora se urušava, loše bakterije se razmnožavaju, a vaš imunološki sustav slabi. Za koji dan ili tjedan na odmoru dok uživate u ljetnim nestašlucima, zaboravite presvući mokri kupaći kostim i upala je ponovno prisutna.

Mokri kupaći kostim je kao ulje na vatru i zato će se požar koji je već postojao samo rasplamsati. Kako biste spriječili da se to dogodi, morate ukloniti uzroke da su požar ili upala uopće mogli započeti.
Žene imaju dvije mikrobiote: crijevnu i intimnu te su međusobno blisko povezane. Briga o crijevnoj mikrobioti poboljšava rad probavnog trakta, a time i apsorpciju hranjivih tvari. Na taj način će imunološki sustav lakše raditi. Jačanje crijevne flore također znači manje šanse za prekomjerno razmnožavanje E. Coli (i drugih bakterija koje uzrokuju probleme). S druge strane, također je važno voditi računa o zdravlju intimne flore. Ako se tamo poremeti ravnoteža bakterija, to može dovesti do gljivičnih ili bakterijskih upala, što opet stvara idealne uvjete za upalu mjehura.
Česta pitanja
Koliko je vremena potrebno da se pokažu pozitivni učinci Her Biotica?
Ovisi o stanju crijeva. Dobrim bakterijama potrebno je 8 tjedana da stvore stabilne kolonije u crijevima i prvi učinci mogu se osjetiti u ovom razdoblju. Kod nekih korisnika učinak je vidljiv već nakon 1. tjedna uzimanja, dok je kod nekih potrebno čak mjesec, mjesec i pol da se učinci pokažu. Sve ovisi o stanju organizma.
Mogu li uzimati Her Biotic čak i ako nemam problema s upalom?
Naravno, svakako, Her Biotic je probiotik i njegova glavna zadaća je optimizirati našu probavu, poboljšati apsorpciju hranjivih tvari i postaviti odgovarajući pH u crijevima.
Mogu li ga uzimati cijelo vrijeme ili si mogu priuštiti pauzu?
Her Biotic je potrebno uzimati 3 mjeseca, neprekidno. Tada možete odlučiti održavati ovo stanje uravnotežene crijevne flore. U tom slučaju, nakon 3 mjeseca redovnog uzimanja, napravit ćete 3 tjedne pauze i uzimati probiotik samo 7 uzastopnih dana. Nakon 6 mjeseci ili jedne godine ponovit ćete 3-mjesečnu kuru. O fazi održavanja odlučujete sami.
Mogu li uzimati Her Biotic dok uzimam lijekove?
Naravno. Probiotici pomažu poboljšati apsorpciju lijekova u našem tijelu, a to zauzvrat poboljšava njihovu učinkovitost. Ako uzimate i antibiotike, mora postojati razmak od najmanje 5 sati između antibiotika i Her Biotic kapsule.
Mogu li uzimati Her Biotic + Maca dok uzimam lijekove?
Her Biotic uvijek možete uzimati, dok se prije uzimanja Mace morate posavjetovati s liječnikom (posebno ako imate hormonsku terapiju, lijekove za štitnjaču ili probleme sa štitnjačom).
Mogu li uzimati Her Biotic + Omega 3 dok uzimam lijekove?
Naravno, možete. Pripazite samo ukoliko uzimate tablete za krvni tlak, Omega 3 može pomoći u snižavanju krvnog tlaka.
Mogu li uzimati Her Biotic + Liquid Curcumin dok uzimam lijekove?
Naravno, možete.
Mogu li uzimati Her Biotic + D-manozu dok uzimam lijekove?
Naravno, možete. Ako uzimate i antibiotike, mora postojati razmak od najmanje 5 sati između antibiotika i Her Biotic kapsule.
Mogu li prestati uzimati lijekove kada počnem uzimati dodatke prehrani?
Ne, nipošto. Terapiju lijekovima prekinite samo prema uputama osobnog liječnika. Dodaci prehrani su samo dodaci k vašoj prehrani i ne zamjenjuju lijekove koje Vam je propisao liječnik.
Mogu li uzimati Her Biotic tijekom trudnoće ili dojenja? (+ sve kombinacije s Her Bioticom)?
Her Biotic nije namijenjen trudnicama. Za trudnice i dojilje razvili smo posebno prilagođeni probiotik Natal Biotic. Her Biotic možete koristiti kada prestanete dojiti.
Ako ste trudni, preporučujemo vam samo Natal Biotic i Alga Omega 3.
Ako dojite, uz Natal Biotic možete koristiti i FemCare kapsule koje uz patentiranu Omegia formulu učinkovito doprinose ravnoteži tjelesne sluznice, a pomažu i kod problema sa suhoćom intimnog područja, suhim očima ili suhom kožom, jer se nakon poroda, zbog pada estrogena, ovakvi problemi često javljaju.
Moringa se preporučuje i nakon poroda, što će pomoći vašem tijelu da se brže i bolje regenerira i ojača.
Djeluje li Her Biotic čak i bez uravnotežene prehrane ili tjelovježbe?
Naravno, djeluje, ali uz pravilnu prehranu lakše i bolje obavlja svoj posao. Tjelovježba i uravnotežena prehrana temelj su dobre probave, a tako je i učinak Her Biotica brži i bolji.
Je li Her Biotic siguran?
Her Biotic je potpuno siguran proizvod.
Mogu li koristiti Her Biotic ako imam alergiju ili intoleranciju?
Naravno, možete ga koristiti jer ne sadrži ništa što bi moglo izazvati alergiju. Samo ukoliko ste alergični na brusnice, što je vrlo rijetko.
Od koje se dobi može uzimati Her Biotic?
Her Biotic se može koristiti od 14. godine života.
Ne mogu progutati kapsulu, mogu li uzeti Her Biotic na neki drugi način?
U slučaju otvaranja kapsule, njen se sadržaj konzumira i probiotik neće imati isti učinak kao što bi imao da se unese zajedno s kapsulom. Kapsula koja sadrži mješavinu mikrobioloških kultura ima produljeno djelovanje. To znači da kapsulu ne uništava želučana kiselina, već ide direktno u crijeva i tamo obavlja svoj posao.
Trebam li dodatke prehrani držati u hladnjaku?
Da, pogotovo prilikom viših temperatura, tijekom proljeća i ljeta. Probiotičke kulture osjetljive su na toplinu koja smanjuje učinak sadržaja probiotika.
Irena Novak
Ovo je stvarno najbolji dodatak prehrani ikad, imala sam kronicnu upalu mjehura, neko vrijeme sam bila i na antibioticima... otkako pijem Her Biotic nemam vise problema 👌